UWAGA! TARCZYCA WPŁYWA NA PŁODNOŚĆ

UWAGA! TARCZYCA WPŁYWA NA PŁODNOŚĆ

Tak bardzo pragniesz przytulić dziecko do piersi ale ... zmagasz się z trudnością poczęcia dziecka. Być może diagnoza lekarska wskazała, że powodem tych trudności jest endometrioza, zespół napięcia przedmiesiączkowego, cysty na jajnikach, piersiach itd. W twojej świadomości to wszystko oddala od ciebie pragnienie posiadania dziecka. Dowiedz się jaki wpływ na płodność ma tarczyca?

Jaki wpływ ma tarczyca na płodność?

Problemy związane z niepłodnością, poronieniem, endometriozą , zespołem napięcia przedmiesiączkowego, cystami itp. mogą mieć związek z tarczycą. Jak się okazuje nadmiar estrogenów może mieć kobieta nawet wtedy, gdy badania wskazują normalny ich poziom. Niedoczynność tarczycy wraz z przewagą estrogenu może być powodem twoich wyzwań zdrowotnych i zwyczajowo pogłębiać problem. Względny nadmiar estrogenu może mieć miejsce w sytuacji normalnego poziomu estrogenu z równoczesnym zbyt niskim poziomem progesteronu albo normalny poziom progesteronu ale zbyt wysoki poziom estrogenu. Estrogen w nadmiernych ilościach hamuje wydzielanie hormonów tarczycy, progesteron natomiast stymuluje wydzielanie hormonów przez tarczycę.

Gruczoły dokrewne takie jak: jajniki, jądra, nadnercza, trzustka, tarczyca i przytarczyce, przysadka mózgowa stanowią centralną regulacje i odpowiadają za utrzymanie równowagi w organizmie. Wszystkie złożone czynności wraz z powiązanymi układami, organizm zawdzięcza funkcjonowaniu gruczołów dokrewnych (metabolizm, wytwarzanie ciepła, spermatogeneza, przygotowanie macicy do ciąży itd.).

Jakość gruczołów dokrewnych uzależniona jest od stopnia przetwarzania pożywienia. Dlatego pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to doprowadzić do sprawnego trawienia. Gdy organizm jest właściwie dożywiony, gdy jest sprawne trawienie wiele problemów zdrowotnych samoczynnie może zostać uzdrowionych.

Źródło: “Kuracja enzymowo – ziołowa” Lita Lee

Dorota Dusik

Zajmuje się uzdrawianiem płodności, zdejmowaniem blokad hamujących poczęcie dziecka. W swej praktyce stosuję naturalne, konkretne i inspirujące metody wg autorskiego programu VIE opartego m.in. o medycynę informacyjną, energetyczną, odżywianie. Od ponad 10 lat zajmuje się nakierowywaniem ludzi na życie w pełni, w zdrowi, w szczęściu, w płodności. Przeprowadziła już setki godzin sesji.

Ma rzadką umiejętność słuchania i prowadzenia sesji w sposób, który pobudza ludzi do wdrażania w praktyce poznawanych technik i wartości. Pisze artykuły do magazynu E!Stilio, ChBR, VIP. Prowadzi wywiady dla TV NTV. Prelegentka. Prowadzi warsztaty. Uczestniczka audycji w TVP i radio. Redaktorka kanału YouTube – Dotyk Czułości, w którym prowadzi wywiady z ekspertami.

Dodaj komentarz

Close Menu