PMS – POZNAJ NA NIEGO SPOSÓB

PMS – POZNAJ NA NIEGO SPOSÓB

PMS - zespół napięcia przedmiesiączkowego, okołu 20 lat temu nikt nie brał na poważnie tej dolegliwości. Często była uważana za wymysł kobiety. Dziś uznana za powszechną zmorę większości młodych kobiet. Poznaj sposób jak sobie z nim radzić.

Witaminy przychodzą z pomocą!

Witamina B6 może skutecznie pomóc w pozbyciu się objawów PMS. Jej naturalnym źródłem są ziarna, produkty pełnoziarniste i podroby, banany, awokado, ziemniaki, orzechy głównie laskowe i włoskie. Na szczególna uwagę zasługują świeże kiełki, najlepiej sporządzone samodzielnie. 

Jak pokazują przeprowadzone badania, ilość  dostarczanej do organizmu witaminy B6 jest niewystarczająca. Aż 99% młodych dziewczyn nie ma pokrytego zapotrzebowania na tę witaminę. W tej sytuacji trudno się dziwić, że PMS jest tak powszechna dolegliwością. 

Czy zatem suplementacja może pomóc?   

Okazuje się, że tak! Jak pisze Andrew Saul dawki przekraczające 500 miligramów dziennie uznaje się za bezpieczne. Przedawkowania w tej dawce witaminy było zgłaszane niezwykle rzadko. U niektórych osób przyjmujących bardzo wysokie dawki zauważono czasowe symptomy neurologiczne. Skutki te pojawiały się , kiedy witamina B6 była jedyną przyjmowaną witaminą z grupy B lub kiedy proporcje między nią a pozostałymi witaminami były mocno zachwiane. Dlatego przyjmowanie witaminy B kompleks jest jedną z bezpieczniejszych form jej przyjmowania. Przy właściwej równowadze witamin z grupy B można powiedzieć, że nie ma mowy o toksycznym wpływie na organizm człowieka.

Dr Saul zaleca przyjmowanie witaminy B komleks w przypadku PMS co 2-3 godziny. A jeżeli dodatkowo zmagasz się z objawami dysforycznymi (strach, depresja, silniejsze zdenerwowanie) możesz pomyśleć o włączeniu dodatkowo czystej witaminy B6. 

 

Co jeszcze może pomóc?   

Medycyna informacyjna.

Medycyna informacyjna jest szczególną formą uzdrawiania. Posiada techniki nakierowujące na praktyczne zastosowanie i wspieranie człowieka w rozwoju jego świadomości i zdrowia. Prowadzi człowieka na drogę samowystarczalną. 

Ciało ludzkie jest wspaniałym mechanizmem, któremu po przekazaniu właściwych narzędzi samo przychodzi naprawienie.    

Człowiek z każdym dniem oddala się od tego, co naturalne na rzecz tego, co sztuczne. 

Pamiętaj Natura uzdrawia!  Największym lekarzem od zawsze jest … Natura. Natura daje wszystko, czego potrzebujesz. Wszystko jest w tobie i wokół ciebie. Medycyna ludowa i informacyjna przekazuje narzędzia proste, tanie, dzięki którym jesteś w stanie żyć i cieszyć się życiem.

"Człowiek jest istotą, która sama siebie uzdrawia, określa swoją strukturę świata i kształtuje go."  

Dorota Dusik. Zajmuje się uzdrawianiem płodności, seksualności, relacji międzyludzkich i zdejmowaniem blokad, pomaga odzyskać radość z życia. W swej praktyce stosuję naturalne, konkretne i inspirujące metody wg autorskiego programu VIE opartego m.in. o medycynę informacyjną. Od ponad 10 lat zajmuje się nakierowywaniem ludzi na życie w pełni, w zdrowi, w szczęściu, w płodności. Przeprowadziła już tysiące godzin sesji.

Ma rzadką umiejętność słuchania i prowadzenia sesji w sposób, który pobudza ludzi do wdrażania w praktyce poznawanych technik i wartości. Terapeutka w Szkole Płodności – dzieci z natury i Szkole Miłości. Pisze artykuły do magazynu E!Stilio, ChBR, VIP. Prowadzi wywiady dla TV NTV. Prelegentka. Prowadzi warsztaty. Uczestniczka audycji w TVP i radio. Redaktorka kanału YouTube – Dotyk Czułości, w którym prowadzi wywiady z ekspertami. Redaktorka portalu – Dotyk czułości.

Kiedy pragniesz począć dziecko, wszystko inne traci sens. Wtedy każde rozwiązanie jest dobre, bo liczy się cel.

Uzdrawianie płodności

tel. +48 507 696 892

Dodaj komentarz

Close Menu