ENDOMETRIOZA-JAK JĄ UJARZMIĆ?

ENDOMETRIOZA-JAK JĄ UJARZMIĆ?

Endometrioza czy to wyrok? NIE! Jest na nią prosty sposób.

Endometrioza to przewlekły stan organizmu, w którym błona śluzowa macicy, tzw. endometrium zamiast znajdować się tylko w macicy wychodzi poza nią i niejednokrotnie znajduje się w całej jamie miednicy. To doprowadza do trudnych dni nasilających się w czasie miesiączki.   

SELEN PRZYCHODZI Z POMOCĄ!

Przeprowadzono badania nad bydłem, które wykazały, że endometrioza u nich może być spowodowana zbyt małą ilością selenu w organizmie. Mleczarz wie, że aby krowa dała mleko, musi się wcześniej ocielić. Podaje zatem selen. Wiesza selenowo – solny blok wzbogacony o minerały. Krowa liże go, kiedy ma na niego ochotę. Rolnik wie, że jego zarobek uzależniony jest od tego, czy krowa jest zdrowa i płodna. Chore krowy na endometriozę doprowadzają do bankructwa!

  

Co zatem robić?

Zatem jeśli chcesz uchronić się przed staniem się dochodowym źródłem lekarza i całego związanego z nim personelu, instytucji, produktów możesz zacząć przyjmować selen.  

Doświadczenie kobiety.

Zdiagnozowano endometriozę. Lekarz zalecił antykoncepcję, operację. Na pewien czas pomogło, ale …Być do końca na sztucznych hormonach … , w bólu …, niedomaganiach …

Poszukiwania… I pojawiły się naturalne metody: naturalne hormony, zmiana sposobu odżywiania, mikstury przeciwzapalne, duże dawki naturalnej witaminy C, selenu, wzmacnianie swoich wibracji. Przekazywanie porządkujących informacji. W zaledwie kilka tygodni ból przestał dokuczać, cykl wrócił do normy, wyzwania hormonalne przestały istnieć.”   

Kluczem do ujarzmienia endometriozy jest nasycenie organizmu minerałami!

Krowy jedzą surowe roślinne pokarmy. Z nich pozyskują dla organizmu minerały, witaminy, enzymy. Jedzą ziarna, trawy. Ich pożywienie wzbogacane jest suplementami. Czy zatem w świetle powyższego leki są konieczne przy endometriozie? 

Przecież endometrioza nie jest wynikiem niedoboru lekarstw a może byc wynikiem niedoboru selenu!

Dlaczego selen może zatrzymać endometriozę?

Selen współdziała z witaminą E, która jak udowodniono już w latach 30 zeszłego wieku miała pozytywny wpływ na błonę śluzową macicy zwierząt. Można to zglebić tu: Bicknell and Prescott, The Vitaminsin Medicine, wydanie trzecie. Źródło zaleca przyjmowanie 400-1000 jednostek międzynarodowych naturalnej witaminy E i 200 mikrogramów selenu. Doktor Abram Hoffer zaleca przyjmować 600 mikrogramów selenu dziennie w 3 równych dawkach. Uważa, że dawka przekraczająca 1000 mikrogramów może być szkodliwa.  

Naturalne wsparcie - Kwas foliowy (folacyna)

Podejrzewa się, że niedobór kwasu foliowego doprowadza do endometriozy! 

Teza oparta jest o obserwację krów. A krowa je tylko surowe roślinne pożywienie!

Kwas foliowy pochodzi z łacińskiego słowa folium i oznacza liśc. 

Kwas foliowy jest koenzymem, jest niezbędny do wytworzenia RNA i DNA. Jest potrzebny do wytworzenia hemu w krwinkach czerwonych. Pamiętaj, że niedobór kwasu foliowego powoduje niedokrwistośc megaloblastycznej, co powoduje zaburzenia dojrzewania komórki krwi. Jest to szczególnie groźne w okresie wzrostu: czasie ciąży, w okresie niemowlęctwa i dzieciństwa. 

Rozwiązaniem jest zielona dieta!

Dzięki temu, że krowa nie przyjmuje antykoncepcji (zapotrzebowanie na kwas foliowy wzrasta min. dwukrotnie w czasie stosowania antykoncepcji i chorób), je surowe roślinne pożywienie omija ją problem braków kwasu foliowego. 

Jak wiadomo, pożywienie roślinne, surowe, zielone często odrzucane jest przez młodego człowieka.  A to głównie on narażony jest na niedoboru kwasu listnego!

Naturalne źródło kwasu foliowego:

  • zielone liście – przysmak nastolatka (natka, koperek itp);
  • szparagi;
  • podroby;

Niedożywienie kwasem foliowym doprowadza najczęściej młode dziewczyny, które to zaczynają miesiączkować do zmagania się z bóle. 

Co jeszcze może pomóc?

Innym składnikiem odżywczym, który biegnie z pomocą jest witamina C, witaminy B kompleks, nienasycone kwasy tłuszczowe (olej z wiesiołka, lecytyna), jod, żelazo, magnez, wapń. 

Malina – lisic maliny jest wspaniałym źródłem magnezu. Ten lisic wspiera macicę, usprawnia poród. 

Co może magnez?

Łagodzi ból i skurcze miesiączkowe, łagodzi bóle mięśniowe, ułatwia poród!

Jak przyjmowac magnez?

  • do wewnątrz, pod postacią wywarów, nalewek z liści maliny;
  •  przez skórę – kompiele w gorzkiej soli Epson.

Źródło: “Wylecz się sam – megadawki witamin” Andrew Saul.

Dodaj komentarz

Close Menu