CZY AKCEPTACJA NIEPŁODNOŚCI OTWIERA NOWE HORYZONTY?

CZY AKCEPTACJA NIEPŁODNOŚCI OTWIERA NOWE HORYZONTY?

Czas trudności z zajściem w ciążę, ogólnie przyjętej niepłodności to trudny czas pod wieloma względami. W tym czasie para może zmagać się z presją, smutkiem, rozdrażnieniem, nieporozumieniem, walką, stresem - co znacznie utrudnia poczęcie dziecka. Czy zatem akceptacja może otworzyć nowe horyzonty?

Aby psychika była w stanie unieść ciężar trudności z poczęciem dziecka ważne jest odpowiednie podejście do wyzwania związanego z poczęciem dziecka. 

Strach, lęk wprowadza w coraz gorsze samopoczucie i coraz bardziej utrudnia poczęcie dziecka. W niskim stanie świadomości dopadają dodatkowe wyzwania i dodatkowe utrudnienia związane nie tylko z płodnością, relacjami ale również z szeroko pojętym życiem, w tym zdrowiem.

Ciągły płacz,  niechęć do życia i rozwalanie sobie życia. Związek, który był uznawany za udany, zaczyna się rozpadać. Pojawia się frustracja, złość, gniew, obopólne obwiniania. 

Dlaczego niespełnione marzenia o dziecku są tak trudne do przeżycia?

Dlaczego wraz z marzeniami o dziecko upada wiara w siebie?

Czy można temu zapobiec?

Trudności jakie do nas w życiu przychodzą mogą mieć swoją głębie. Powodów niepłodności może być wiele. Jedne są spowodowane psychiką, problemami zdrowotnymi a jeszcze inne brakiem dopasowania partnerów. Jest cały wachlarz różnorodności trudności z poczęciem dziecka. 

 

CHCESZ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ I NIE MOŻESZ

- SPRAWDŹ ZGODNOŚĆ Z PARTNEREM

Jeśli okaże się zaburzona – łatwo można ją naprawić!* 

Inwestycja w badanie 198 zł. 

TERAZ tylko 98 zł.

Ważne jest w tym wszystkim, aby zamiast wpadać w nieustające dołki, przepłakać, uznać mimo braku akceptacji i pójść dalej. Można w tym czasie szukać rozwiązań sytuacji. Można pokusić się, by sprawdzić co jest na rzeczy, że nie dochodzi co ciąży. Sprawdzić o co chodzi w tej trudności i zaopiekować się sobą, związkiem. Przecież z trudności może powstać coś wartościowego. To piękna próba przetrwania, jeśli ma się przy boku właściwego człowieka, z którym jest dobrze.  

Uznanie sytuacji, zgoda mimo braku akceptacji niepłodności może otworzyć nowe horyzonty, wpuścić do życia świeży powiew. A wtedy, kto wie …   

* polaryzację

Dodaj komentarz

Close Menu