Masz już swoje lata, współżyjesz seksualnie ale mimo wszystko nie potrafisz mieć przyjemności podczas współżycia. Nie potrafisz wyłączyć myśli. Fizycznie czasem boli, czasem jest miło, ale nie jakoś ekstra;) Nigdy nie miałaś orgazmu. Poznaj powody!
OTO 8 POWODÓW OZIĘBŁOŚCI SEKSUALNEJ KOBIETY
- Słaba wrażliwości na dotyk;
- Osłabione libido;
- Zablokowanie mentalne;
- Brak zadowolenia z seksu;
- Brak przyciągania seksualnego do mężczyzny;
- Nieatrakcyjność mężczyzny;
- Nieprzyjemny zapach ciała, smak i konsystencja śliny i spermy;
- Złe relacje pomiędzy partnerami.

Spora grupa kobiet zmaga się z oziębłością seksualną, nie czuje pożądania, nie czuje przyjemności z dotyku, cierpi z powodu braku przyjemności seksualnej podczas penetracji i samego stosunku. Wiele kobiet nigdy w życiu nie doświadczyła orgazmu, nie wspominając już o wytrysku. Być może nawet o nim nie słyszała!
Istotną rzeczą jest rozgraniczenie zaburzeń oziębłości seksualnej spowodowanej stanami chorobowymi od zaburzeń uzależnionych od relacji osobowych, relacji pomiędzy partnerami – miłość, zaufanie, akceptacja, spokój, kultura osobista, poczucie pieczy, pociąg do partnera.
Oziębłość seksualną może spowodować złe dopasowanie partnerów co do potrzeb seksualnych. Kiedy jedno z partnerów ma inne potrzeby seksualne, kiedy nie zaspokojone są potrzeby kobiety, to sytuacje te stanowią hamulec na drodze do rozkoszy seksualnej i doprowadzać do oziębłości seksualnej. Zaburzenia odczuć seksualnych często mają tło psychologiczne – mentalne.
Rzekomą oziębłość seksualna i brak zainteresowania partnerem kobiety może wystąpić, gdy dochodzi do dłuższej abstynencji seksualnej.
Oziębłość seksualna kobiety może być przyczyną wielu nieporozumień i awantur. Może doprowadzać do psucia się relacji i upadku związku. Bo przecież nic tak nie łączy ludzi jak dobry seks, zaspokojenie seksualne, uwolnienie z napięć i wspólna rozkosz partnerów, zjednoczenie duchowe. Wzajemne przeżywanie uniesień, orgazmów to cudownie spędzone chwile, które wnoszą bardzo dużo w w życie partnerów, łączą ich.
Jednak trudności życiowe, małżeńskie, niedopasowanie, różny poziom świadomości, potrzeb i zainteresowań mogą prowadzić do patologii w związku i doprowadzić do zjawiska zachwiania uczuciowego doprowadzając do agresji spowodowanej brakiem rozładowania seksualnego.