JESTEM I ŻYJĘ W (NIE)PŁODNOŚCI

JESTEM I ŻYJĘ W (NIE)PŁODNOŚCI

Czasu nie kupisz, czasu nie odzyskasz, nie zawrócisz, nie odkupisz. Czas to jedyna rzecz, która bezpowrotnie przemija. Ale możesz sprawić, by celebrować czas, by każdy dzień stał się wyjątkowy.

Życie jest darem. Życie jest świętością. Życie tak szybko przemija. Każda chwila tak szybko ulatuje bezpowrotnie. Jak zatem sparwić, by mimo trudności z poczęciem dziecko, mimo niepłodności czerpać z życia i zamiast podawać się, zamiast użalać się, zamiast marnotrawić czas, wziąść od niego wszystko, co tylko możliwe, by dostarczyć sobie pięknych przeżyć, wartościowych doświadczeń.

Co zrobić, aby w chwilach trudności żyć na 100%.

Czy to możliwe?

Okazuje się, że możliwe jest świadome przeżywanie życia. Że mimo trudności jakie napotykasz w codzienności można żyć i być świadomym obserwatore a jednocześnie uczestnikiem życia. 

Życie jest pięknym nauczycielem, który podsyła drogowskazy, podsyła ludzi, okoliczności, zdarzenia, które tylko mają pomóc człowiekowi w rozwiązaniu jego trudności. Jeśli tylko masz otwarte oczy, jeśli tylko potrafisz widzieć, tak prawdziwie widzieć, to co do ciebie przychodzii, rozwiązanie dostrzeżesz i chwycisz daną ci szansę.

Warunkiem jest bycie w pełni otwartym na doświadczanie i przeżywanie życia, na bycie w sobie, ze sobą, na czerpanie z chwili. Cóż, nawet trudne momenty w życiu mogą być bardzo ważnym życiowym momentem. Gdyby nie trudności czy człowiek mógłby wzrosnąć, czy szukałby rozwiazań, czy chciałoby mu się chceć. Nie jednokrotnie jest to szansa na rozówj, szansa na nowe życie, świadome życia, szansa na stworzenie warunków pod poczecie zdrowego dziecka, motor do działania, do pracy nad sobą. 

Co bardziej cenisz. Coś co przychodzi łatwo, czy coś do czego doszłaś z trudem?

Niepłodność może być szansą, może być błogosławieństwem w dłuższej perspektywie czasu. Otwartość na to, co się dzieje w danym momencie jest bardzo cenną umiejętnością, która z każdą chwilą może przybliżyć do rozwiązania życiowych trudności. 

ŻYJ ŚWIADOMIE!

Co to znaczy żyj świadomie. To znaczy żyj i doświadczaj życia. Wyciągaj z każdej chwili to co dobre, budujące, wzmacniające. Widząc szklankę wypełnioną wodą do połowy, widzisz, że albo jest w połowie pusta, albo w połowie wypełniona wodą. 

Tak samo jest z życiem. 

Widzisz trudności, widzisz niepłodność, widzisz brak ale możesz zobacz szansę. Możesz odkryć się na nowo. Możesz odszukać w sobie to, co cię kręci, co sprawia przyjemność, co powoduje, że jak to robisz, to odpływasz, czas przestaje istnieć. Kieruj się sercem. Rozszerzaj się sobą, miłuj, bądź. Odważnie podejmuje decyzję, bądź ponad lękiem, ponad stresem, na tyle na ile to tylko możliwe, na ile jesteś w stanie. Poznaj techniki relaksacyjne, odpinające trudy życia.

Doświadczaj w pełni siebie, swojej seksualności, baw się nią, poznawaj a życie stanie się piękniejsze. Dziecko ma być wypadkową szczęścia, ma być efektem ubocznym miłości. Ono jest świętością – “produktem” miłości dwojga ludzi. Dziecko, które powstaje z prawdziwej, głębokiej miłości na samym starcie dostaje najpiękniejszy dar jaki kiedykolwiek może dostać. Bo ono powstało w chwili wielkich uniesień, w chwili połączenia się mamy i taty. W chwili błogosławionej miłości.

DZIAŁAJ!

ŁATWO POWIEDZIEĆ! Ale jak to zrobić w chwili trosk, zmarwień, depresji.

Są rozwiązania.

  1. Samodzielnie jeśli dasz radę – dasz sobie czas, przepłaczesz, przejdziesz żałobę, po czym zbierzesz się w sobie, odetniesz od siebie ciężkie emocje, wzmocnisz i pójdziesz dalej;
  2. Ze wsparciem drugiego człowieka – męża, przyjaciela, specjalisty. Gdy ma się właściwe wsparcie dużo prościej przejść przez proces. Patrząc z boku więcej widać. Poza tym samo wypowiedzenie, uwolnienie z siebie trudności we włąściwy sposób wiele daje, daje lekkość i przestrzeń do działania. 

Zatem możesz chwycić wiatr w żagle, możesz wejść w pomyślności, otwarości i piękności życia jeśli tylko otworzysz się na nią.

Dodaj komentarz

Close Menu