ANTYOKSYDANTY WSPOMAGAJĄ  PŁODNOŚĆ MĘŻCZYZNY

ANTYOKSYDANTY WSPOMAGAJĄ PŁODNOŚĆ MĘŻCZYZNY

Starasz się o poczęcie dziecka. Próba za próbą i nic. Denerwujesz się, że może jesteś niepłodny. I zadajesz sobie pytanie czemu nie możesz strzelić gola. Może należy wzmocnić organizm?
Z pomocą przychodzą antyoksydanty, które w znaczący sposób poprawiają płodność.

W poprawieniu płodności z pomocą przychodzą antyoksydanty: witamina E, witamina C, glutation, koenzym Q10, mikropierwiastek -selen w formie naturalnej. 

Przeprowadzono badania na mężczyznach, którzy mieli słabej jakości plemniki. Podawano im przez 6 miesięcy witaminę E i selen. Następnie poddano ich obserwacji. Zaobserwowano istotny wzrost poziomu tych substancji w surowicy krwi z jednoczesnym zwiększeniem procentowym normalnych plemników, z poprawą ich ruchliwości i żywotności.

Inne badania pokazują. Niepłodnym mężczyzną z Dubaju podano 1 g witaminy C dwa razy dziennie przez 2 miesiące. Ta kuracja poprawiła liczbę plemników i ich ruchliwość przeciętnie z 32,8% do 60,1%, średnia ilość plemników o normalnej morfologii wzrosła do 43%. 

Jasny wypływa z tego wniosek. Wspomagając się produktami zawierającymi m.in. witaminą C i E i selen może przyczynić się do poprawienia płodności. Oczywiście trzeba pamiętać o wartościowym stylu życia, aby wspomóc swój organizm na kilku płaszczyznach.

Vezina D, Mauffette F, Roberts KD, Bleau G, Selenium – vitamin Esupplementation in infertile men. Effects on semen parameters and micronutrient levels and distribution. Biol. Trace Elem. Res.53 (1-3) (1996) 65-83

Dodaj komentarz

Close Menu